Młodzież

Chcemy Stwarzać Bożą przestrzeń dla Nastolatków w naszym mieście .

Jako Kościół widzimy wielki potencjał w młodym pokoleniu. Widzimy jak Pan Bóg używa młodych ludzi i jak wielkie znaczenie mają dla Kościoła i całego Swiata. .

Każdy młody człowiek jest niesamowicie stworzony Przez Boga odkrywa swoje talenty i kierunki życiowe w naszym Kościele na co dzień możemy widzieć jak Młodzi ludzie się rozwijają i wpływają na Świat .  

Zbudowaliśmy 3 przestrzenie w których regularnie młodzi ludzie mogą się spotykać oraz służyć. Te przestrzenie to:

-Grupa Młodzieżowa 

-Fusion- muzyczno-artystyczna

-Edge- sportowa 

W każdej z tych przestrzeni stawiamy na relacje. Żyjemy z miłości do Boga i ludzi. Każdy kto do nas dołącza może czuć przynależność, wpływ i być kochanym. Widzimy jak nastolatki szybko chcą działać i u nas mogą to robić. 

Przyjdź i zobacz 😉 To miejsca dla Ciebie. 

FUSION:

Chór innego rodzaju. Przestrzeń w której możesz nauczyć się grać na różnych instrumentach muzycznych czy śpiewać. Możesz poznać wielu przyjaciół i próbować swoich umiejętności artystycznych. Nie ważne czy dopiero zaczynasz czy kontynuujesz przygodę z muzyką będziesz czuć się dobrze .

 

Fusion jest organizowany dla i przez nastolatków, pod opieką dorosłych. Młodzież uczy się życiowych umiejętności, takich jak praca w zespole, organizacja wydarzeń.

Projekty Fusion prowadzone są w Czechach, na Słowacji, w Słowenii, Estonii, na Ukrainie i Łotwie. Wiele z tych inicjatyw i ich wolontariuszy zdobywa nagrody i stypendia w swoich miastach, doceniana jest ich praca wśród młodzieży.

Latem wiele chórów Fusion organizuje swoje Rock’owe Obozy. Nastolatki, które spędzają tam tydzień mają możliwość uczyć się gry na wielu instrumentach i innych umiejętności, między innymi: perkusja, gitara (elektryczna i basowa), keyboard, taniec, drama, produkcja wideo, pisanie piosenek, tworzenie plakatów. Często nauczycielami są muzycy z USA i Europy Zachodniej.

Próby odbywają się w każdy piątek o godzinie 18.30 Witan Centrum Podłóg Pszczyńska 70, 43-267 Suszec

EDGE Sports

Drużyna sportowa Ultimate Frisbee. Nowoczesny sport w Polsce który ma wiele dobrych wartości i założeń. Chcemy rozwijać się fizycznie ale również budować charakter przy pomocy sportu. Nie ważne chłopak czy dziewczyna jeździmy na turnieje które zwą się “mix”. W drużynie grają i dziewczyny i chłopaki. Jeśli tylko masz chęci zapraszamy Cię do naszego TEAMU. 

W Sezonie jeździmy na turnieje Ultimate Frisbee w różne części Polski oraz Europy tworzymy wspomnienia na całe życie .

Trenujemy w każdą środę o godzinie 18.00 na boisku przy Zespole Szkół nr 3 w Żorach, Osiedle Sikorskiego 52, 44-240 Żory

GRUPA MŁODZIEŻOWA: 

Rozwój Duchowy, który jest naszym priorytetem i radością dla nas. W tej przestrzeni czytamy i rozważamy razem Słowo Boże, modlimy się i uwielbiamy Pana Boga. Chcemy budować ze sobą relacje i spędzać dobrze czas na rozmowach, grach integracyjnych, planszowych czy  wspólnych wyjazdach. Pozytywnej atmosfery u nas nie brakuje. 

Nasze spotkania nie kończą się na 2h w tygodniu. Staramy się być ze sobą jak najdłużej i nie tylko w sobotę.

Miejsce w którym poznasz przyjaciół na całe życie, spędzisz wartościowy czas i będziesz mógł rozwijać swoją relację z Jezusem. 

Spotykamy się w soboty o godzinie 17.30. Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych Osiedle Sikorskiego 52, 44-240 Żory